Tuesday, February 17, 2009

Buletin Sukan

Liga Bola Sepak Yayasan Salam Malaysia

Kuching, 15 Februari 2009 merupakan tarikh bermulanya perlawanan pembukaan bagi liga ini. Tujuh buah pasukan telah pun berentap pada hari tersebut dan sambutan daripada penduduk kampung juga tidak ketinggalan untuk menyaksikan sendiri perlawanan yang telah diadakan seperti Encik Ramli Jaini selaku Timbalan Pengerusi Saberkas KASBA dan juga bekas pemain bola sepak yang pernah menyarung jersi Kebangsaan sekitar awal tahun 90-an. Sebelum sepak mula dilakukan, taklimat ringkas dan sedikit ucapan juga diberikan kepada pemain bagi menyuntik semangat serta memberi kata-kata hikmat bagi mereka untuk bermain dengan lebih baik terutamanya dari segi disiplin mahupun skill individu pemain. Encik Sulhie bin Salleh selaku Ketua Pemuda PBB Ranting Semariang Batu juga hadir untuk memberi ucapan. Manakala Encik Saperi bin Antoni yang merangkap Timbalan Setiausaha Pemuda merupakan orang penting dalam menjayakan Liga Sukan ini.
.............................................................................
Keputusan Perlawanan
Salam Malaysia (0)....... VS ..... Salam Thailand ...(3),
Salam Vietnam (1) ....... VS ..... Salam Indonesia.. (1),
Salam Korea .. (2) ....... VS ..... Salam Japan ......(0),
Salam Iran .... (2) ........ VS .... Salam Malaysia ...(2),
Salam Thailand (2) ....... VS .... Salam Vietnam ... (3).

.............................................................................
Kedudukan Liga Bola Sepak Yayasan Salam Malaysia
Pasukan.................P...M...S...K...J...B...MT
Salam Vietnam ........2....1...1...0...4...3....4
Salam Thailand ........2....1...0...1...5...3....3
Salam Korea............1....1...0...0...2...0....3
Salam Malaysia........2....0....1...1...2...5....1
Salam Iran..............1....0....1...0...1...1....1
Salam Indonesia........1...0....1...0...1...1....1
Salam Japan............1...0....1...0...0...2....0
..............................................................................

*P=Perlawanan, M=Menang, S=Seri, K=Kalah, J= Jaringan, B=Bolos, MT=Mata

..............................................................................